Aktuality

 

ZÁŘÍ

Nový finanční normativ pro školní stravování - platný od 1. 9. 2018

Vážení rodiče,

ředitel školy ZŠ a MŠ  Meziboří, J. A. Komenského, p.o., J. A. Komenského 340, 435 13 Meziboří, vydává nový finanční normativ pro školní stravování v Mateřské škole Meziboří s účinností od 1. 9. 2018. Výše zálohové jistiny na zajištění pravidelných měsíčních nákupů potravin a surovin pro přípravu stravy se zvyšuje a to následovně:

Strávníci děti 2 - 6 let:    zálohová finanční jistina 800,- Kč

Strávníci 7 - 10 let:   zálohová finanční jistina 850,- Kč

S celým zněním nově stanoveným finančním normativem pro školní stravování se můžete seznámit v oddíle jídelníček nebo nástěnce mateřské školy.

Školní rok 2018/2019

Nový školní rok v mateřské škole začíná  v pondělí 3. září 2018. Obě mateřské školy přivítají děti, které navštíví mateřskou školu poprvé, ale také všechny děti, které se vrátí z prázdnin a mateřskou školu již dobře znají. Těšíme se na spolupráci se všemi dětmi a rodiči, všem přejeme mnoho nových zážitků, radosti z pobytu v MŠ a spoustu nových kamarádů.

Adaptační program - pro rodiče nováčků

Zpočátku volte kratší pobyt dítěte v mateřské škole. V prvním týdnu doporučujeme rodičům, aby se čas strávený ve školce zvyšoval každý den po hodinách - např. v pondělí a úterý bude dítě v MŠ jen dvě hodiny, ve středu a čtvrtek tři hodiny, v pátek stráví dítě ve školce celé dopoledne.

Každé dítě bude vstup do mateřské školy prožívat jinak, každá adaptace může mít jiný charakter. Některé dítě zvládne vstup do MŠ bez větších obtíží, jinému to bude trvat o něco déle. V tomto období je důležitá komunikace s třídní učitelkou, společně jistě najdete řešení, jak Vašemu dítěti vstup co nejvíce ulehčit. Buďte trpělivý a citliví, pokuste se zvládnout své emoce. Když je zvládnete vy, dítě je také zvládne.

Co potřebují děti v mateřské škole

1. Bačkory - pevné látkové, pro malé děti jsou nevhodné pantofle nebo gumové crocsy, hrozí nebezpečí úrazu

2. Náhradní oblečení do sáčku - spodní prádlo, tričko, punčocháče nebo tepláky, ponožky

3. Oblečení na pobyt venku - sportovní věci a obuv (hry na pískovišti, v lese, atd.)

4. Pyžamo - každé pondělí čisté, v pátek si děti špinavé odnášejí domů

5. Celé balení papírových kapesníků - vždy 1 x za měsíc

Jídelníček

S jídelníčkem na celý týden se můžete seznámit na nástěnce v hale každé mateřské školy nebo na webových stránkách v oddíle jídelníček. Během měsíce září si také můžete přečíst některé informace o stravování v mateřské škole - co a jak dětem vaříme, doporučená pestrost měsíčního jídelního lístku.

Platby za stravné a úplatu v mateřské škole

Rodičům nováčků v 1. třídě budou informace o platbách za stravné a úplatu za předškolní vzdělávání předány v měsíci září (specifický symbol zadává škola) tak, aby mohly platby odejít z Vašich bankovních účtů do 20. září 2018. Rodičům dětí, které již mateřskou školu navštěvují, připomínám, aby si změnili zálohy na stravné a variabilní symbol podle nové finančního normativu, platném od 1. 9. 2018.

Děti, které navštěvují poslední ročník (povinná školní docházka) a děti s odkladem školní docházky již úplatu za předškolní vzdělávání neplatí. Pokud tedy máte trvalý příkaz, platbu za úplatu můžete zrušit a ponechat jen zálohu za stravné.

Princeznička na bále - úterý 25. 9. 2018

Srdečně zveme všechny rodiče s dětmi do podzimná dílničky v úterý 25. 9. od 16:00 hodin do obou mateřských škol. Princezně ozdobíme šaty razítky vyrobených z brambor (prosíme rodiče přinést s sebou), navlékneme korále, zazpíváme si a zatančíme. Těšíme se na Vás.

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

    

 

 

    

 

 

    

 

 

    

 

 

    

 

 

    

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

    

 

    

   

 

 

 

 

   

   

 

 

 

 

   

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

   

 

   

 

   


 

 

 

RSS kanál

Syndikovat obsah