Aktuality

 

ŘÍJEN

Akce v měsíci říjnu

Cesta za drakem

Společně s učitelkami si děti zahrají na detektivy a půjdou hledat ztraceného draka. Po cestě budou plnit různé úkoly, za odměnu je na konci cesty čeká sladká odměna. Každá třída si tuto akci pořádá sama, třídním e-mailem dostanete zprávu od paní učitelky kdy se připravit.

Papoušci MŠ Žižkova - pátek 8. 10. 2021

V pátek 8. 10. si budou moci děti ve všech třídách prohlédnout některé druhy papoušků, různých barev a velikostí. Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve svých třídních fotoalbech.

Podzimní dílnička - úterý 19. 10. 2021

Srdečně zveme všechny rodiče a děti na podzimní dílničku. Společně si vyrobíme strašidýlko z dýně nebo podzimníčka ze dřeva a listů. Děti budou jen ve své třídě, kterou navštěvují. Další informace Vám zašleme opět prostřednictvím třídního e-mailu. Těšíme se na Vás.

Sportem ke zdraví - úterý 19. 10. 2021

V dopoledních hodinách mateřskou školu navštíví zástupci ledního hokeje v Litvínově. Pro děti je připraven 30 minutový program (třída Myšky, Delfíni, Motýli - v každé třídě zvlášť), ve kterém si děti zahrají sportovní hry a dostanou informace o ledním hokeji, pokud by se chtěli tomuto sportu věnovat. Smyslem této akce je děti zapojit do sportování.

Podzimní prázdniny středa 27. a pátek 29. 10. 2021

V době podzimních prázdnin bude v mateřské škole omezený provoz - středa 27. 10 a pátek 29. 10. 201 (z toho čtvrtek 28. 10. 2021 je MŠ uzavřena - státní svátek), v provozu bude omezený počet tříd. Z tohoto důvodu žádáme rodiče, kteří nepracují nebo jsou na rodičovské dovolené, aby si ponechali své děti doma. Zaměstnanci čerpají řádnou dovolenou.

Děkujeme a přejeme krásné prázdniny

LISTOPAD

Akce v měsíci listopadu

Halloweenský rej - úterý 2. 11. 2021

V úterý 2. 11. 2021 se v dopoledních hodinách uskuteční v obou mateřských školách halloweenská párty, kterou pro děti připravily paní učitelky. Na všechna strašidla a strašidýlka čekají různé úkoly a soutěže. A nesmí chybět ani diskotéka, při které si zatančíme a postrašíme. Žádáme maminky, aby dětem na tento den připravily strašidelný kostým. Na všechny děti samozřejmě čeká sladká odměna.

Sovy - úterý 9. 11. 2021

V úterý 9. 11. 2021 si budou moci děti v obou mateřských školách prohlédnout různé druhy sov a poslechnout si spoustu zajímavostí o životě sovy, např.:

 • sovy jsou jediní ptáci, kteří mají obě oči umístěny vedle sebe, a nikoli po stranách
 • oči jsou velké, ale nepohyblivé, sova je nemůže klopit a otáčet
 • sova je převážně noční pták, a proto je schopna vidět dobře v noci - její oko obsahuje mnohem více světločivných buněk než ostatní ptáci
 • má padesátkrát lepší sluch než člověk, jeho sluchový aparát vnímá i zvuky pro lidské ucho neslyšitelné - např. myš
 • většina sov loví v noci, jejich kořistí jsou převážně teplokrevní živočichové (myši, sysli, zajíci)

Možná se dozvíme o sově ještě spoustu nových informací a třeba se proletí i po třídě.

Setkání s Adolfem Dudkem v kině Meziboří - čtvrtek 11. 11. 2021

Setkání s malířem a ilustrátorem dětských knih Adolfem Dudkem proběhne v kině Meziboří od 10:00 hodin. Pro děti je připraveno interaktivní vystoupení, při kterém si děti zábavnou formou hrají na malíře. Vystoupení většinou sklidí u dětí obrovský úspěch. Akce je určena větším dětem (Delfíni, Motýlci, Indiáni) a moc se na ni těšíme.

Fotografování dětí v MŠ - pátek 26. 11. 2021

V pátek 26. 11. se budou děti v dopoledních hodinách fotografovat.

Téma fotografií: Vánoce

Cena: celá série fotografií         390,- Kč

poloviční série fotografií   260,- Kč

Fotografie se platí při předávání rodičům, pokud mají zájem, dopředu nepožadujeme žádnou zálohu.

Pokud si nepřejete, aby se Vaše dítě fotografovalo, oznamte tuto skutečnost třídní učitelce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

  

 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

    

 

 

    

 

 

    

 

 

    

 

 

    

 

 

    

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

    

 

    

   

 

 

 

 

   

   

 

 

 

 

   

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

   

 

   

 

RSS kanál

Syndikovat obsah