Aktuality

 

LEDEN

Sleva za umístění dítěte v mateřské škole

Vážení rodiče,

novelou  zákona č. 586/1992, o dani z příjmu, vyplynula pro mateřskou školu povinnost vydávat potvrzení o výši vynaložených výdajů za umístění dítěte v mateřské škole (úplata za předškolní vzdělávání). Tuto částku si může daňový poplatník (zákonný zástupce dítěte) uplatnit jako slevu na dani z příjmu fyzických osob.

Slevu za umístění dítěte v mateřské škole může uplatnit pouze jeden ze zákonných zástupců, který bude uplatňovat tuto slevu u svého zaměstnavatele. Dobře si tedy rozmyslete, který ze zákonných zástupců bude slevu uplatňovat.

Žádost o slevu za umístění dítěte obdrží zákonný zástupce u třídní učitelky. Vyplněný tiskopis pak zákonný zástupce odevzdá nejpozději do pátku 18. ledna 2019. Na základě této žádosti vydá vedoucí učitelka MŠ všem potvrzení o výši vynaložených údajů v mateřské škole v pondělí 21. ledna 2019.

Den sněhuláků - úterý 15. 1. 2019

V úterý v dopoledních hodinách proběhne v mateřské škole opět tradiční Den sněhuláků. Ráno přivítáme děti ve třídě celé v bílém oblečení ozdobené knoflíky, na hlavách čepice nebo papírové hrnce a s barevnou šálou kolem krku. Pak se s dětmi vydáme po stopách sněhuláka. Cestou nás bude čekat plno sněhových překážek - úkolů. Úkolem dětí bude například postavit  z částí těla sněhuláka, uhádnout co se skrývá pod sněhem (bílé prostěradlo), najít obrázky ukryté v herně na písmenko S a samozřejmě nesmí chybět hry s papírovými koulemi a závěrečná sněhová bitva. Žádáme maminky, aby dětem připravily na tento den oblečení sněhuláka. 

Bubnování v kruhu -  středa 30. 1. 2019

Ve středu 30. ledna proběhne již po druhé akce "Bubnování v kruhu" v MŠ Žižkova. Od 8:00 hodin se budou střídat jednotlivé třídy vždy po sobě.

Proč bubnování? Bubnování má prokazatelně kladný vliv na jemnou i hrubou motoriku, propojuje obě mozkové hemisféry, redukuje napětí, stres a posiluje soustředění. Jde o ideální formu uvolnění, odreagování a svobodné vyjádření. 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

    

 

 

    

 

 

    

 

 

    

 

 

    

 

 

    

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

    

 

    

   

 

 

 

 

   

   

 

 

 

 

   

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

   

 

   

 

   


 

 

 

RSS kanál

Syndikovat obsah