Aktuality

 

ZÁŘÍ

Zahájení nového školního roku 2020/2021

Vážení rodiče a milé děti,

mateřská škola se po dlouhé době znovu otevře pro všechny děti, což nás všechny upřímně těší. Jsme rádi, že se konečně můžeme společně sejít ve všech třídách a opět tak začít nový školní rok, který bude, jak doufám, mnohem klidnější a my se budeme moci věnovat vzdělávání dětí.

V úterý 1. září tak přivítáme děti, které mateřskou školu již znají, ale také naše nováčky, pro které bude docházka do mateřské školy novinkou. Také rádi do našeho kolektivu přivítáme dvě nové paní učitelky a dvě asistentky pedagoga. Do nového začátku v naší MŠ jim přejeme jen to nejlepší a mnoho radosti z práce s dětmi.

Po celý školní rok nás budou určitě provázet přísnější hygienická pravidla (dodržování zásad osobní a provozní hygieny), která již ale pro nikoho nejsou novinkou. Zvýšenou péči tak budeme věnovat  dezinfekci a mytí rukou, a také pravidelnému úklidu a dezinfekci celého prostoru mateřské školy, který bude probíhat vícekrát denně.

Mateřská škola také upravila některá pravidla provozu MŠ, např. ranního scházení dětí. Od 1. září se tak budeme v MŠ Žižkova 268 nově scházet od 6:00 hodin zvlášť ve dvou patrech. V 1. patře - 1. třída a 2. třída, ve 2. patře - 3. třída a 4. třída.

Přísnější pravidla také ale zavádíme směrem k rodičům - mateřská škola bude věnovat zvýšenou pozornost dětem při ranním filtru. V případě příznaků onemocnění (rýma, kašel, teplota) bude dítě ihned odesláno s rodiči k lékaři. Vyzváni k vyzvednutí dítěte v MŠ mohou  být také rodiče během dne, pokud se u něj objeví příznaky onemocnění.

A tak Vás na závěr prosím o vzájemnou ohleduplnost, toleranci a spolupráci, která nám umožní zvládnout vše v pohodě a klidu. Vypadá to, že tu s námi covid-19 bohužel ještě nějakou tu dobu pobude. V této době bude nejlepší nechat negativní emoce stranou a raději se snažit o dobré vztahy a vytváření pozitivního prostoru. Dobrá nálada ještě nikdy nikomu neublížila.

V novém školním roce přeji dětem i rodičům, aby se cítili v mateřské škole spokojeně a bezpečně.

Lenka Englická zástupkyně ředitele pro předškolní vzdělávání.

Adaptační program pro nováčky

Pro snadnější přechod a začlenění do nového prostředí mateřská škola nabízí adaptační program, s kterým byli rodiče seznámeni na třídní schůzce. V počátku docházky dětí do MŠ proto volte kratší dobu pobytu.

V prvním týdnu proto doporučujeme, aby se čas v mateřské škole zvyšoval každý den po hodinách:

Úterý  1. září - děti stráví v MŠ 1 - 1,5 hodinu společně s rodiči

Středa - 2. září - děti stráví v MŠ 1 hodinu bez rodičů

Čtvrtek - 3. září - děti stráví v MŠ 2 hodiny

Pátek 4. září  - děti stráví v MŠ 3 hodiny

Pondělí 7. září - dětí stráví v MŠ  celé dopoledne

Každé dítě však bude vstup do mateřské školy prožívat jinak, proto každá adaptace může mít jiný charakter. Některé dítě zvládne školku bez problémů, jinému to bude trvat o něco déle.

Rodiče společně s dětmi očekáváme první dny v 7:45 hodin, tak abychom se společně sešli v 8:00 hodin všichni ve třídě.

Co potřebují děti v mateřské škole

1. Bačkory - nevhodné jsou pantofle, hrozí nepezpečí úrazu

2. Pyžamo - každé pondělí čisté

3. Oblečení a vhodnou obuv na pobyt venku, školní zahradu - děti si hrají na písku, chodí do lesa, počítejte tedy s tím, že budou občas umazané

4. Náhradní oblečení - tričko, legíny, tepláky, spodní prádlo, vše připravené v sáčku

5. Papírové kapesníky - celé balení po 10 ks, kapesníky mají děti ve třídě v košíku, podle potřeby si je děti pak berou (postupně vedeme děti k samostatnosti o osobní hygienu)

6. Celé balení papíru do kopírky 2 x za školní rok - kresba dětí, pracovní listy

7. Nedávejte dětem do školky hračky - meče, pistole a velmi malé hračky, které se špatně hledají. Hraček máme ve školce dostatek, děti si také mohou půjčit plyšáka na spaní. Za přinesené hračky do MŠ neručíme.

Platby za stravné a úplatu - nováčci

Variabilní symboly pro platby za stravné a úplatu za předškolní vzdělávání rodiče obdrží v prvním týdnu v září. Platbu pak zákonný zástupce dítěte provede do 20. září 2020. Nemusíte se tedy obávat, že nestihnete platby odeslat včas.

 


 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

    

 

 

    

 

 

    

 

 

    

 

 

    

 

 

    

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

    

 

    

   

 

 

 

 

   

   

 

 

 

 

   

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

   

 

   

 

RSS kanál

Syndikovat obsah